فروشگاه تحقیق و مقاله و رام و کارآموزی و پاورپوینت

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اگر نمیدانید چگونه از سایت خرید کنید آموزش خرید را در این لینک ببینید http://bia2files.ir/help.php

تحقیق جامع IP آی پی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 17

 

هر مجموعه پروتكل شبكه سيستمي از قوانين مشترك است كه به امر تعريف پردازش پيچيده انتقال داده كمك مي كند داده از يك برنامه روي كامپيوتر ، به سخت افزار كاميپوتر ، پس به رسانه انتقالي و مقصد مورد نظر ، آنگاه سخت افزار شبكه كامپيوتر مقصد و سپس به برنامه كاربردي مقصد منتقل مي شود .

مقدمه ؟؟؟؟؟ چپ و وظيفه چيست ؟

جوهره اي از شبكه هاي خودمختار را به ؟؟؟؟؟ . هيچگونه ساختار حقيقي و ثابتي نمي توان براي اينترنت متصور شد . در قسمت « زيرشبكه » از شبكه اينترنت تعدادي از خطوط ارتباطي با پهناي باند ( نرخ ارسال ) بسيار بالا و مسيرياب هاي بسيار سريع و هوشمند ، براي پيكرة شبكة جهاني اينترنت يك « ستون فقرات » تشكيل داده است . شبكه هاي منطقه اي و محلي پيرامون اين ستون فقرات شكل گرفته و ترافيك دادة آنها به نحوي از اين ستون فقرات خواهد گذشت . ستون فقرات در شبكة اينترنت كه با سرمايه گذاري عظيمي در آمريكا ، اروپا و قسمت هايي از اقيانوسيه و آسيا ايجاد شده است حجم بسيار وسيعي از بسته هاي اطلاعاتي را در هر ثانيه حمل مي كنند و اكثر شبكه هاي منطقه اي و محلي يا ارائه دهندگان سرويس هاي اينترنت به نحوي با يكي از گره هاي اين ستون فقرات در ارتباطند .

قراردادي كه حمل و تردد بسته هاي اطلاعاتي و همچنين مسيريابي صحيح آنها را از مبداء به مقصد ، مديريت و سازمان دهي مي نمايد پروتكل IP نام دارد . در حقيقت پروتكل IP كه روي تمامي ماشين هاي شبكه اينترنت وجود دارد بسته هاي اطلاعاتي را ( بسته هاي IP ) از مبداء تا مقصد هدايت مي نمايد ، فارغ از آنكه آيا ماشين هاي مبداء و مقصد روي يك شبكه هستند يا چندين شبكه ديگر بين آنها واقع شده است .

ساده ترين تعريف براي پروتكل IP روي شبكه اينترنت به صورت زير خلاصه مي شود :

لاية IP يك واحد از داده ها را از لاية بالاتر تحويل مي گيرد ، به اين واحد اطلاعات معمولاً يك « ديتاگرام » گفته مي شود . امكان دارد طول اين ديتاگرام بزرگ باشد ، در چنين موردي لاية IP آن را به واحدهاي كوچكتري كه هركدام « قطعه » نام دارد شكسته و با تشكيل يك بستة IP به ازاي هر قطعه ، اطلاعات لازم براي طي مسير در شبكه را به آنها اضافه مي كند و سپس آنها را روي شبكه به جريان مي اندازد ، هرمسيرياب با بررسي و پردازش بسته ها ، آنها را تا مقصد هدايت مي كند . هرچند طول يك بسته IP مي تواند حداكثر 64Kbyte باشد و ليكن در عمل عموماً طول بسته ها حدود 1500 بايت است .

پروتكل IP مجبور است هنگام قطعه قطعه كردن يك ديتا گرام ، براي كل آن يك شماره مشخصه و براي هر قطعه يك شمارة ترتيب در نظر بگيرد تا آن ديتاگرام بتواند در مقصد براي تحويل به لاية بالاتر يعني لاية انتقال بازسازي شود .

توضيح : مجدداً تأكيد مي كنيم كه در اين مبحث ، ديتاگرام يك واحد اطلاعات است كه به صورت يكجا از لاية IP به لاية انتقال تحويل داده مي شود يا بالعكس لايه انتقال آن را جهت ارسال روي شبكه به لاية IP تحويل داده و ممكن است شكسته شود .

در كنار پروتكل IP چندين پروتكل ديگر مثل RIP , RARP , ARP , ICMP و 000 تعريف شده كه پروتكل IP را در عملكرد بهتر ، مسيريابي صحيح ، مديريت خطاهاي احتمالي يا كشف آدرس هاي ناشناخته كمك مي كنند .

توانايي هايي كه پروتكل IP و پروتكل هاي جانبي آن عرضه مي كنند اين امكان را فراهم آورده است كه تمامي شبكه ها و ابزارهاي شبكه اي ( مثل ماشين هاي ميزبان ، مسيرياب ها ، پل ها ، و 000 ) فارغ از نوع ماشين و نوع سخت افزار و حتي با وجود تفاوت در سيستم عامل مورد استفادة آنها ، بتوانند بسته هاي IP را با يكديگر مبادله كنند . پروتكل IP ساختاري استاندارد دارد و به هيچ سخت افزار يا سيستم عامل خاص وابسته نيست .

قالب يك بسته IP

شكل (7-3) قالب يك بسته IP را به تصوير كشيده است . يك بستة IP از دو قسمت سرآيند و قسمت حمل داده تشكيل شده است . مجموعة اطلاعاتي كه در سرآيند بستة IP درج مي شود توسط مسيريابها مورد استفاده و پردازش قرار مي گيرد .

شكل (7-3) قالب يك بستة IP

فيلد Version : اولين فيلد در سرآيند يك بستة IP كه چهاربيت است نسخة پروتكل IP كه اين بسته براساس آن سازماندهي و ارسال شده است را تعيين مي كند . در حال حاضر تمامي شبكه ها و مسيرياب ها از نسخة شماره 4 پروتكل IP پشتيباني مي كنند . اگرچه امروزه نسخة شماره 6 پروتكل IP به نامهاي IPng يا IPv6 معرفي و در حال بررسي و نصب است وليكن بسياري از مسيريابها در شبكه هاي دنيا هنوز براي پذيرش اين پروتكل آمادگي ندارند و به نظر مي رسد كه تا سال 2005 نگارش جديد جهاني نشود عددي كه در حال حاضر در اين فيلد قرار مي گيرد 4 يا است .

فيلد IHL : اين فيلد هم چهاربيتي است و طول كل سرآيند بسته را برمبناي كلمات 32 بيتي مشخص مي نمايد . به عنوان مثال اگر در اين فيلد عدد 10 قرار گرفته باشد بدين معناست كه كل سرآيند 320 بيت معادل چهل بايت خواهد بود . اگر به ساختار يك بستة IP دقت شود به غير از فيلد Options كه اختياري است ، وجود تمامي فيلدهاي سرآيند الزامي مي باشد . طول قسمت اجباري سرآيند 20 بايت است و به همين دليل حداقل عددي كه در فيلد IHL قرار مي گيرد 5 يا خواهد بود و هر مقدار كمتر از 5 به عنوان خطا تلقي شده و منجر به حذف بسته خواهد شد . با توجه به طول 4 بيتي اين فيلد ، بديهي است كه حداكثر مقدار آن 15 يا خواهد بود كه در اين صورت طول قسمت سرآيند 60 بايت (4*15) و طول قسمت اختياري 40 بايت مي باشد . قسمت اختياري درسرآيند براي اضافه كردن اطلاعاتي مثل آدرس مسيرهاي پيموده شده ، « مهر زمان » و برخي ديگر از گزينه هاست كه در ادامه توضيح داده خواهد شد .

فيلد Type of service : اين فيلد هشت بيتي است و توسط آن ماشين ميزبان (يعني ماشين توليد كنندة بسته IP ) از مجموعة زير شبكه ( يعني مجموعة مسيريابهاي بين راه ) تقاضاي سرويس ويژه اي براي ارسال يك ديتاگرام مي نمايد . به عنوان مثال ممكن است يك ماشين ميزبان بخواهد ديتاگرام صدا يا تصوير براي ماشين مقصد ارسال نمايد ، در چنين شرايطي از زير شبكه تقاضاي ارسال سريع و به موقع اطلاعات را دارد نه قابليت اطمينان صددرصد ، چرا كه اگر يك يا چند بيت از داده هاي ارسالي در مسير دچار


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file96_1598179_1068.zip30.8k

مقاله استفاده از DNS ویندوز 2000

مقاله استفاده از DNS ویندوز 2000 مقاله کامل بعد از پرداخت وجه لینک پرداخت و دانلود در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات: 15 استفاده از DNS ویندوز 2000 درس1 :کاربا Zones (ناحیه دسته بندی) درس 2:کار با سرورها مرور: درباره این فصل: در این فصل شما چگونگی کار با ناحیه DNS را یاد خواهید گرفت.این شامل اختیار زون Zone))وایجاد پیکربندی زون (Zone)برای به روز درآوردن پویا است .شما همچنین چگونگی ای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,900 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

قیمت محصولات فروشگاه ما چگونه است؟